Na silnou nebo přetrvávající bolest ve stehnech musí být tento stav léčen tak, aby se stav v průběhu času nezhoršoval a nezpůsoboval další komplikace.

Existuje několik nechirurgických zákroků, které lze zvážit, včetně léků a pravidelného cvičení, které pomáhají při úlevě od bolesti. U některých je bolest tak silná a nezlepšuje se pomocí alternativních léků a/nebo cvičení, tito pacienti musí prozkoumat strukturovanější přístup k léčbě a v některých případech mohou potřebovat zvážit i chirurgické zákroky.

NECHIRURGICKÁ LÉČBA ISCHIAS

Cílem léčby ischias je poskytnout úlevu od bolesti a řešit neurologické příznaky způsobené stlačeným nervem. Existuje celá řada možností léčby, níže označují jednu nebo více možností léčby doporučených k řešení této bolesti a stavu:

CHLAZENÍ/ZAHŘÍVÁNÍ

U akutní bolesti stehen jsou horké a/nebo studené obklady skvělým způsobem, jak zmírnit bolest v nohou, zejména v počátečním stádiu. Obvykle se chladné a/nebo horké obaly skladují po dobu asi 20 minut a tento proces se opakuje každé dvě hodiny. Většina lidí nejprve používá led, ale někteří najdou teplo jako lepší formu úlevy od bolesti. Při použití studeného balení je nejlepší aplikovat led do látky nebo ručníku, aby nedošlo k poškození kůže.

V poslední době, díky rychlému každodennímu rytmu, používá více lidí speciální krémy, které vytvářejí efekt chlazení nebo zahřívání. Nejoblíbenější jsou tzv. „přírodní krémy“ díky jejich přírodním složkám, které nemají žádné vedlejší účinky, takový je například Acuraflex.

GELY A KRÉMY NA ISCHIAS

Použití gelů a krémů, pokud jde o ischias, je první volbou pro většinu lidí a to je také velmi logické. Gely a krémy působí velmi rychle po aplikaci a obvykle mají více funkcí, jako je úleva od bolesti, odstranění tuhosti, působí jako celodenní teplé / studené zábaly a lze je rozdělit do dvou kategorií.

Přírodní krémy na ischias

Efektivní a specializované přírodní krémy na ischias se objevily teprve nedávno a jejich účinnost je překvapivá. Musíte však být opatrní, co si koupit, protože ne všechny přírodní krémy jsou stejné. Prozatím jsou nejúčinnější ty kořenového oleje curcuma longa, kořenového oleje zingiber officinale, listové šťávy z aloe barbadensis (aloe vera), kafr atd. Také při výběru účinného krému je důležité najít jeden s: vysoce kvalitními přísadami, větším množstvím přírodních přísad a vitamínů v receptura je lepší, původ ingrediencí použitých ve receptuře, země výroby, ať už je tento krém v přímém prodeji prostřednictvím lékárny nebo ne… Mějte na paměti, že kvůli obtížné a komplikované výrobě a velkému množství ingrediencí je cena přírodních specializovaných krémů na kůži prozatím dražší než lékařské krémy a gely.

Jsou aplikovány přímo na bolestivé a pálivé místo a ve většině případů nezpůsobují vedlejší účinky. Jsou vhodné pro použití po delší dobu. Přírodní krémy na ischias jsou používány lidmi, kteří hledají rychlý, účinný a bezpečný lék proti bolesti a zánětu, pro dlouhodobé užívání bez dlouhodobých vedlejších účinků (např. Acuraflex).

LÉKAŘSKÉ KRÉMY A GELY NA ÚLEVU OD BOLESTI

Účinné lékařské krémy a gely jsou na trhu již dlouhou dobu. Ve většině případů krémy obsahují ibuprofen, diclofenac diethylamin… Jsou také známé jako„ krémy na úlevu od bolesti “. Jejich účinek na bolest je zpočátku mnohem silnější než přírodní krémy na ischias, působí jako analgetické a protizánětlivé krémy na zánět sedacího nervu, ale po určité době přestanou působit tak silně, jak to bylo na začátku jejich aplikace a bolest se znovu objeví. Dlouhodobé používání lékařských krémů je nedoporučuje se, protože mohou způsobovat vedlejší účinky. Jsou přijatelnější pro větší počet zákazníků z důvodu jejich přijatelné ceny.

Kapsle na ischias

Kapsle obsahující přírodní extrakt kurkumy, vitamíny C, D, B6 a B1, hořčík a vápník se ukázaly jako účinná a jedinečná terapie, která pomáhá při rychlém úlevě od bolesti kloubů, ischias a artritidy. Tabletky jsou zcela přírodním způsobem pro léčbu těchto příznaků. Mějte prosím na paměti, že je třeba je brát alespoň po dobu tří (3) měsíců, aby byly vidět výsledky.

PŘÍRODNÍ KAPSLE NA ISCHIAS

Přírodní kapsle na ischias byly nedávno uvedeny na trh. Až dosud byl vždy problém produkovat dostatečně kvalitní přírodní produkt, který je dostatečně účinný a dostatečně výkonný a zároveň cenově dostupný pro zákazníky. Konkrétně může být ischias velmi bolestivým stavem, který může pacienta znemožnit normální funkci. Přírodní kapsle na ischias musejí být dostatečně silné, aby skutečně zmírnily, snížily nebo úplně eliminovaly bolest, zánět a necitlivost. K dosažení tohoto cíle musí být ve výrobě použity extrémně dobře vybrané, vysoce kvalitní ingredience a vysoce kvalitní extrakty. Až donedávna byl poměr cena, efektivita a kvalita téměř nemožný vyrobit. Úspěchu však bylo dosaženo s pokrokem v technologii a rostoucí popularitou přírodních léčiv, jako je Acuraflex.

POUŽITÍ KAPSLÍ A KRÉMU NA ISCHIAS SOUČASNĚ

Zkušenosti pacientů s léčbou ischias prokázaly, že současné použití přírodních tabletek a krémů přineslo největší úlevu. Takový převládající subjektivní přístup je zároveň velmi logický. Na jedné straně působí tobolky protizánětlivě z těla (těla), které léčí zánět, bolest a ztuhlost způsobenou ischiasou, zatímco krém působí externě současně, přímo do bolestivé a zanícené oblasti, rychle, efektivně a bez boku účinky, také analgetické a protizánětlivé.

LÉKY PROTI BOLESTI

Léky na předpis jsou často nejúčinnějším způsobem, jak rychle a rychle zmírnit a/nebo odstranit ischias. Nesteroidní/protizánětlivé léky (jako je ibuprofen nebo naproxen) nebo určité typy steroidů mohou redukovat zánět, který je obvykle příčinou bolesti. Léky proti bolesti lze předepsat na krátkou dobu (několik dní až 2 týdny). Není doporučeno používat je dlouhodobě, protože mohou způsobovat vedlejší účinky a závislost. Vzhledem k ceně jsou cenově dostupnější ve srovnání s přírodními kapslemi pro ischias. Doporučujeme se poradit se svým lékařem před tím, než je vezmete, abyste určili terapii a časově náročné.

KURKUMA A ISCHIAS

Je známo, že olej z kurkumy a její výtažky mají silnou protizánětlivou účinnost a působí jako analgetikum. Tyto složky se často vyskytují v krémech a tabletkách, které lze zakoupit bez lékařského předpisu. Kurkuma nebo olej je mnohem silnější než kurkuma, protože kurkuma obsahuje nejvýše 3–5 % kurkuminu, zatímco extrakt obsahuje 95 % kurkuminu.

EPIDURÁLNÍ INJEKCE STEROIDŮ

Pokud je bolest silná, může epidurální injekce steroidů snížit zánět. Na rozdíl od perorálních léků jde injekce přímo do bolestivé oblasti kolem revmatoidního nervu, aby se vyřešil zánět, který může způsobit bolest. Ačkoli jsou účinky dočasné (některé poskytují úlevu od bolesti po dobu jednoho týdne a jiné po dobu jednoho roku), ale nemají stejný dopad na všechny pacienty. Epidurální steroidová injekce může být účinná při zmírnění akutní bolesti na stehnech. Je důležité být schopen poskytnout dostatečnou úlevu, aby pacientům umožnil postupovat vpřed s programem kondicionování a výcviku.

ALTERNATIVNÍ VĚDECKÁ LÉČBA

Kromě standardního lékařského ošetření se ukázalo, že několik alternativních způsobů léčby účinně poskytuje úlevu od bolesti, a to mnoha pacientům. Mezi nejčastější formy alternativní léčby patří chiropraktické intervence, akupunktura, kognitivní behaviorální terapie, masážní terapie, zvýšený příjem vitamínů, z nichž všechny mají pozitivní vliv na zdraví kloubů.

CHIROPRAKTICKÉ ZÁKROKY

Úpravy páteře a manuální manipulace s ní musí provádět akreditovaní a speciálně vyškolení zdravotničtí pracovníci, jako jsou chiropraktici a osteopatičtí lékaři, kteří se zaměřují na lepší vyrovnání páteře a budou zabývat mnoha základními příčinami, které mohou způsobit bolest v míšních nervech. Ruční manipulace vyškolenými odborníky může vytvořit lepší léčení a tyto manipulační techniky by neměly být bolestivé.

AKUPUNKTURA NA ISCHIAS

Tato praxe se zaměřuje na filozofii dosažení nebo udržení dobrého zdraví prostřednictvím otevřeného toku pozitivní energie přes specifické body v těle. Tenké jehly (obvykle necítené) se vkládají těsně pod kůži a blízko oblasti bolesti. Akupunktura byla schválena Americkou správou potravin a léčiv (FDA) jako jedna z předních možností léčby bolesti zad. Národní institut zdraví uznal akupunkturu za efektivní při úlevě od bolesti zad, včetně ischias.

TERAPIE KOGNITIVNÍHO CHOVÁNÍ NA ISCHIAS

Toto se zaměřuje na převzetí kontroly nad vaším tělem a prostřednictvím síly vůle, sebeovládání a sebekontroly na překonání bolesti. Tato terapie může být užitečná při zvládání bolesti, která se vyskytuje při ischias, ale je třeba poznamenat, že to není pro všechny pacienty.

MASÁŽNÍ TERAPIE NA ZÁNĚT SEDACÍHO NERVU

Některé formy masáže prokázaly terapeutické výhody pro osoby trpící bolestmi zad, včetně zvýšené cyrkulace krve, uvolnění svalů a uvolnění endorfinu (léky na přirozenou bolest těla).

VÍTAMÍN D3 A ISCHIAS

Přispívá k udržení zdraví a síly kostí, zubů a chrupavky. Lidé trpící ischias nejsou schopni udržovat normální hladinu fosforu a vápníku v těle a jeho nedostatek může být kompenzován užitím několika kapek vitamínu D3. Vitamín můžete také užívat perorálně ve formě tablet.

VÁPNÍK A HOŘČÍK

Oba působí pozitivně při prevenci osteoporózy a jsou důležité pro silné fungování svalové a nervové soustavy a pomáhají při budování silných zubů a kostí. Lidské tělo nemůže produkovat vápník samostatně, takže je třeba jej brát jako doplněk stravy ve formě tabletek nebo šumivých tablet.

Výše uvedený seznam uvádí nejběžnější léčby, ale není kompletní. Existuje mnoho dalších možností a je na pacientech, aby rozhodli, jaké je nejúčinnější řešení.

LÉČBA OPAKUJÍCÍ SE BOLESTI

U většiny lidí proces hojení obvykle (úleva od bolesti) trvá jen několik dní nebo týdnů. Většina léčby bolesti trvá po dobu 6 až 12 týdnů. Po tomto období by měla být provedena fyzická terapie a plán pravidelného cvičení, aby se pokusil udržet bolest na uzdě a minimalizovat trvalé bolesti kloubů.

Zkušenosti pacientů ukázaly, že ti pacienti, kteří užívali preventivní přírodní tobolky nejméně dvakrát ročně, pociťovali menší bolest, menší zánět a nebyli úplně ztuhnutí ve srovnání s časem před touto terapií.

Ergonomické posouzení pracoviště může být užitečné i při doporučování bezpečnější zdravotní péče o tělo a klouby. Trpělivý životní styl, zaměstnání a vzdělávání mohou být faktory, které ovlivňují celkové zdraví a pohodu míchy a páteře.

FYZICKÁ TERAPIE A CVIČENÍ

Fyzická terapie a fyzická cvičení se zaměřením na posílení, protažení a kondici těla jsou ústřední součástí téměř jakéhokoli plánu léčby ischias. Když se pacienti účastní pravidelných a dobře vyvinutých cvičení, mohou se zotavit z bolesti rychleji a je méně pravděpodobné, že budou mít další epizody bolesti.

CVIČENÍ NA ISCHIAS

Cvičení se obvykle zaměřují na tři klíčové oblasti: posílení, protažení a aerobní zlepšování kondice.

Posilovací cvičení

Mnoho cvičení může pomoci posílit páteř a podpořit svaly, vazy a šlachy. Většina těchto cvičení se zaměřuje nejen na dolní část zad, ale také na břišní svaly a svaly hýžďové a boků. Silné svaly jádra mohou poskytnout úlevu od bolesti, protože podporují páteř, udržují ji vyrovnanou a usnadňují pohyby, které prodlužují nebo odstředí páteř s menší pravděpodobností zranění nebo poškození.

Protahovací cvičení

Protahování je téměř vždy důležitou součástí cvičebního programu a léčby ischias. Většina lidí si při každodenních činnostech neprotahuje svaly, které sahají od pánve po koleno až po zadní stranu stehen, proto je velmi důležité začít co nejdříve.

Aerobní cvičení

Některá forma kardiovaskulárního cvičení s nízkou námahou, jako je chůze nebo plavání, je obvykle klíčovou součástí uzdravení, protože aerobní aktivita stimuluje pocení, existuje náznak, že by to mohla být jedna z lepších forem terapie, která poskytuje rychlejší hojení. Aerobik má jedinečné výhody včetně uvolňování endorfinů, což je přírodní lék na úlevu od bolesti v těle, který pomáhá zmírňovat bolest v ischias.

Tyto typy cvičení lze provádět samostatně nebo v kombinaci. Mezi příklady typů cvičení, která mohou zahrnovat posilování a protahování, patří; jóga, tai chi a pilates.

Pro kohokoli s chronickou bolestí nebo s relativně vysokou bolestivostí ischias je jednou z možností jemného cvičení vodní terapie, řízený progresivní cvičební program ve vířivce.

Chirurgické postupy

Je běžné uvažovat o fungování míchy v následujících situacích:

  • Když je silná bolest v nohou, která trvá čtyři až šest týdnů (nebo více);
  • Bolest, která není zmírněna po společném úsilí při nechirurgické léčbě ischias, jako jsou perorální steroidy – steroidní protizánětlivé léky, manuální manipulace, injekce a/nebo fyzikální terapie
  • Omezení provádění každodenních činností v důsledku bolesti.

Nouzový chirurgický zákrok je obvykle vyžadován pouze v případě, že pacient zažívá progresivní slabost v nohou nebo náhlou ztrátu kontroly střev nebo močového měchýře, což může být způsobeno syndromem cauda equina.

V závislosti na příčině a trvání bolesti v hrudníku bude zvážena jedna ze dvou obecných operací:

  1. Mikro discektomie
  2. Bederní laminektomie

Mikro discektomie

V případech, kdy je bolest způsobena hernií bederního kotouče, je nejběžnějším chirurgickým přístupem mikrokycektomie. Při této operaci je odstraněna pouze část kýlové části, která „svírá“ nerv, zbývající část disku zůstává neporušená. Mikro discektomie se obvykle zvažuje po čtyřech až šesti týdnech, pokud zákrok nezmírnil silnou bolest. Pokud je bolest a postižení pacienta závažné, lze o této operaci diskutovat. Celkově asi 90 % pacientů po tomto typu operace zažije úlevu od bolesti.

Bederní laminektomie

V případech, kdy je bolest způsobena bederní spinální stenózou, se doporučuje bederní lumpektomie. Při tomto chirurgickém zákroku je zcela odstraněna malá část materiálu kostí a/nebo ploténky, který „svírá“ kořen nervu. Laminektomie může být nabízena jako možnost, pokud spinální stenóza způsobí, že tolerance pacientovy aktivity klesne na nepřijatelnou úroveň.

Jedna rozsáhlá studie, která následovala po trpělivosti po operaci se studií naznačující, že úleva od bolesti byla úspěšná u 78 % operací. Volitelně jsou k dispozici minimálně invazivní nebo ambulantní obě verze této operace.

Chirurgická léčba je na rozhodnutí pacienta

Ve většině případů je operace volitelná, což znamená, že je na pacientově rozhodnutí, zda podstoupit operaci. To platí jak pro mikro discektomii, tak pro chirurgii lumpectomy. Rozhodnutí pacienta operovat je primárně založeno na množství bolesti a dysfunkce a trvání bolesti. Při rozhodování o operaci je také důležité celkové zdraví pacienta.