Ischias je bolest, slabost, necitlivost a brnění v noze. Hlavní příčinou tohoto stavu je tlak na / poškození sedacího nervu – ischiatický nerv, největší nerv v těle, který začíná v dolní části zad a pokračuje dolů v nohách. Ve většině případů lze ischias vyléčit během několika týdnů. Domácí léčba zahrnuje v prvních dnech kombinaci horkých a studených obkladů několikrát denně; užitečné může být i lehké protahování. K úlevě od bolesti někteří lidé užívají volně prodejné léky, zatímco jiní používají krém na úlevu od bolesti. Zjistěte v tomto článku, který krém je na bolesti z ischiasu nejlepší.

Ischias lze často léčit svépomocí bez lékařské pomoci. I když ischias obvykle odezní během několika týdnů, fyzická terapie může pomoci zotavit se a snížit riziko budoucích zranění sedacího nervu. Pokud příznaky nebo bolest trvá déle než týden, jsou závažné nebo se postupně zhoršují, je čas navštívit lékaře. Domácí léčba může stačit, zvláště pokud je znám důvod ischiasu. Ale i když není důvod způsobující ischias známý, lze podniknout kroky k úlevě od bolesti i doma.

Chcete-li se dozvědět více o ischias, klikněte SEM.

Domácí léčba ischiasu zahrnuje:

 • cvičení – Jednoduchá cvičení a protahování mohou pomoci zmírnit bolest ischiasu a mohou pomoci zlepšit vaši sílu a pružnost. Cvičení, která zmírňují většinu bolestí od ischiasu, mají vnější rotaci kyčlí, čímž poskytují určitou úlevu.
 • masáž pro zlepšení krevního oběhu v postižené oblasti – Masážní terapie poskytuje způsob, kterým lze pomoci zmírnit bolest z ischiasu kombinací následujícího: uvolnění napjatých svalů, zlepšení krevního oběhu a snížení stresu
 • léčebné relaxační koupele – Napuštění horké koupele může uvolnit nervový systém a také napomáhá vyplavovat toxiny z těla. Teplá voda zvyšuje oběh a snižuje zánět, což poskytuje relaxaci, kterou mnozí považují za skvělou úlevu od bolesti zaníceného sedacího nervu.
 • nahřívací polštářky – Kombinace horkých a studených zábalů může pomoci zmírnit ischias, snížit zánět, který je spojen s bolestí ischiatického nervu, zatímco teplo pomáhá zvýšit průtok krve do této oblasti.
 • Přírodní krémy/masti/gely – Teprve nedávno se vyskytly účinné a specializované přírodní krémy na ischias a jejich účinnost je překvapivá. Zatím nejúčinnější byly ty s olejem z kořene Curcuma Longa (kurkuma), s olejem z kořene zingiber officinale (zázvor) a šťávou z listů aloe barbadensis (aloe vera), kafrem atd.
 • léčivé krémy a gely – Účinné léčivé krémy a gely jsou na trhu již dlouhou dobu. Ve většině případů se jedná o krémy, které obsahují ibuprofen, diklofenak diethylamin… Jsou také známé jako „krémy proti bolesti“. Mají analgetické a protizánětlivé účinky.

Léčba krémy, gely a mastmi je velmi účinná pro zmírnění příznaků ischiasu, zmírnění bolesti a snížení zánětu a otoku. Přírodní látky aplikované lokálně pronikají kůží přímo do svalů, nervů a míšních plotének.

Bolesti způsobené ischiasem se často zhoršují dlouhodobým sezením (nebo kýcháním, kašláním či smíchem), od mírné bolesti až po ostrou pálivou bolest a mravenčení.

PŘÍRODNÍ INGREDIENCE, KTERÉ POMÁHAJÍ SE ZÁNĚTEM SEDACÍHO NERVU
 

PŘÍRODNÍ INGREDIENCE, KTERÉ POMÁHAJÍ SE ZÁNĚTEM SEDACÍHO NERVU

Člověk a příroda se o sebe starají od dávnověku, o přírodě je známo, že nabízí řešení a pomoc s mnoha nemocemi, které trápí moderního člověka. Pomoc při bolestech a zánětech způsobených ischiasem, bolestmi kloubů, artritidou atd. přichází prostřednictvím následujících přírodních ingrediencí:

Zázvor – obsahuje sloučeninu zvanou „seskviterpen“. Tato sloučenina dodává zázvoru účinek analgetický, protizánětlivý a protikřečový. Bylo prokázáno, že zázvor má protizánětlivé účinky. Zázvor kromě zmírnění pocitu bolesti pomáhá předcházet rozvoji chronických zánětů v těle a dokáže zmírnit i existující záněty. I když je zapotřebí více studií, zázvorový extrakt pomáhá při bolestech kloubů a svalů, protože obsahuje fytochemikálie, které pomáhají zastavit zánět. Přidejte zázvor do jídla, nebo pokud můžete, jezte čerstvý nakládaný zázvor. Zázvor se často doporučuje těm, kteří trpí artritidou a ischiasem, aby měli své příznaky pod kontrolou.

Kurkuma – toto koření se používá k úlevě od artritidy, bolesti sedacího nervu a pálení žáhy a ke snížení zánětu. Není jisté, jak kurkuma působí proti bolesti nebo zánětu, ale její „síla“ může spočívat v chemické látce zvané kurkumin, která má protizánětlivé vlastnosti. Kurkumin má potenciál snížit zánět a nepohodlí spojené s bolestí ischiatického nervu, poraněním míchy a bolestí zad související s vyhřezlou ploténkou. Zařaďte kurkumu do své každodenní stravy nebo užívejte kurkumu samotnou ke zmírnění bolesti způsobené zánětem.

Kurkuma má silnou schopnost zlepšit reakce našeho imunitního systému.

Eukalyptus – rostlina aplikovaná přímo na pokožku se používá k léčbě bolestí.

Listy eukalyptu obsahují třísloviny, které se používají k léčbě zánětů. Olej z listů a výhonků větví obsahuje cineol, což je přírodní antiseptikum.

Eukalyptus je známý pro svůj hřejivý a uklidňující účinek, má protizánětlivé a analgetické účinky.

Eukalyptus je perfektní volbou pro zacílení na symptomy ischiasu, bolesti nervů a křečí nohou.

Kafr – získává se z kafrovníku (stálezelený strom, který roste v Asii) staršího 50 let. Kafr je voskovitá hořlavá průhledná pevná látka se silným aroma. Kafr se běžně aplikuje jako krém nebo mast k úlevě od svědění při bodnutí hmyzem, od menších podráždění kůže nebo bolestí kloubů. Vstřebává se do pokožky, kde stimuluje nervová zakončení citlivá na teplo a chlad, přičemž při silné aplikaci vytváří pocit tepla nebo při jemné aplikaci naopak chlad. Působením na nervová zakončení také vyvolává mírnou lokální analgezii. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, díky kterým je užitečný při hojení infekcí. Působí jako lokální anestetikum a pomáhá při degenerativních změnách svalů a kloubů, neuralgii a revmatických bolestech.

Aloe Vera – má protizánětlivé vlastnosti, a proto je prospěšné pro lidi s ischiasem. Aloe Vera obsahuje rostlinné steroly, které jsou známé tím, že pomáhají při zánětech. Listy rostliny Aloe Vera obsahují gelovitou látku, kterou lze aplikovat přímo na pokožku. Studie Aloe Vera zjistily, že Aloe Vera může pomoci snížit zánět a pomoci od bolesti, která po zánětu následuje.

Aloe Vera obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro pomoc při opravě poškozených buňek a tkání.

Na klouby a svaly lze Aloe Vera aplikovat lokálně na postiženou oblast nebo užívat jako doplněk ústně. Šťáva z aloe vera obsahuje acemannan, polysacharid, který má protizánětlivé vlastnosti. Vykazuje také neuroprotektivní účinky. Tyto účinky mohou pomoci snížit bolest sedacího nervu.

Mentol – může být získán přirozeně z máty peprné nebo může být vyroben synteticky. Mentol chladí a působí jako lokální anestetikum. Účinně ulevuje od bolesti všech kloubních a svalových potíží.

Má analgetický účinek a úspěšně se používá proti bolestem ischiasu, kloubů, svalů a zad, proti revmatické bolesti, artritidě, osteoartritidě a všechny problémy související s klouby, kostmi a svaly. Mentol je aktivní složka, která blokuje receptory bolesti a pomáhá zmírňovat bolest v měkkých tkáních a kloubech. Čím vyšší je procento mentolu, tím silnější je složení.

NEJLEPŠÍ KRÉMY NA BOLEST Z ISCHIASU

Zde je seznam nejlepších krémů na bolest z ischiasu:

 1. Krém ACURAFLEX

mast na ischias

 • Obsahuje účinnou recepturu ze 100% přírodních ingrediencí známých pro své rychlé a silné působení na akutní a chronickou bolest způsobenou záněty, poraněními a degenerativními stavy, jako je artritida, ischias a osteoporóza.
 • Pomůže rychle snížit nebo odstranit bolest a ztuhlost, zvýšit pohyblivost kloubů a svalů, urychlit hojení podvrtnutí.
 • Složky krému Acuraflex jsou výhradně rostlinného původu a kromě rostlinných extraktů obsahují vitamíny, minerály a esenciální oleje.
 • Obsahuje až 13 aktivních rostlin, minerálů a antioxidantů.
 • Krém Acuraflex obsahuje správný účinný poměr bylinek, vitamínů, minerálů, antioxidantů a léčivé esenciální oleje s vysoce kvalitními extrakty např. z kurkumy, aloe vera, mentolu atd.
 • Nezpůsobuje vedlejší účinky, vyživuje pokožku a příjemně voní.
 1. Voltaren Emulgel

Voltaren-mast na ischias

Voltaren Emulgel svým trojitým účinkem zmírňuje bolest, snižuje zánět a pomáhá urychlit rekonvalescenci.

Přináší cílenou lokální úlevu při bolestech a otocích (zánětech) svalů, zad a šíje.

Gel navíc zmírňuje bolesti kloubů, výrony, namožení a pohmožděniny a také drobná sportovní zranění.

Voltaren Emulgel pro úlevu od bolesti zad a svalů obsahuje nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) nazývaný diklofenak, který se zaměřuje na bolest u jejího zdroje. Technologie Emulgel pomáhá gelu proniknout hluboko do pokožky, aby se zvýšila dodávka diklofenaku až do bodu bolesti. Gel funguje tak, že blokuje produkci některých tělesných chemikálií, které způsobují otoky (zánět), bolest a citlivost.

 1. Ibalgin Gel

Ibalgin gel- mast na ischias

Lék proti bolesti, který se používá ke zmírnění bolesti a zánětu.

Ibalgin gel, který se používá lokálně, je účinnou léčbou na mnoho běžných stavů včetně

ischiasu, artritických stavů a zranění související se sportem.

Přímým ošetřením zdroje bolesti můžete získat rychlou a účinnou úlevu.

Léčivou látkou je ibuprofenum.

 1. Traumaplant

Traumaplant-mast na ischias

Přípravek se používá k léčbě pohmožděnin a vymknutí (sportovních a jiných poranění), bolesti svalů a kloubů.Na doporučení lékaře lze Traumaplant použít i u špatně se hojících i otevřených ran.

Traumaplant je mast s obsahem šťávy a extraktu z čerstvé nati kostivalu cizího v emulzním masťovém základu.

 1. Dolgit krém

Dolgit-mast na ischias

Dolgit krém je vysoce efektivní v lokální léčbě revmatických i nerevmatických bolestí pohybového systému.

Je určen k místní léčbě poranění pohybového ústrojí jako je zhmoždění, výron, vymknutí, vykloubení a namožení svalu, při sportu nebo při nehodách.

Léčivou látkou je ibuprofenum. 100 g krému obsahuje 5 g ibuprofenu v emulzi typu olej ve vodě.

 1. Olfen Gel

Olfen - mast na ischias

Olfen tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.

Olfen se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů.

Olfen obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (anglická zkratka je NSAID).

Je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky.